Хочете продавати роботи?
Зареєструйтесь і заходьте:


Я все забув!

1

На сайті розміщені оголошення про продаж робіт. Рефератів для скачування тут нема!

2

Тут можна купити реферати в авторів без посередників та без переплат!

3

Замовляючи роботу, пишіть відгук в книзі замовлень виконавця. Ваш відгук буде доступним кожному!

4

Кожен виконавець на замовлення отримує персональну сторінку та приймає участь в рейтингу авторів.

5

Ми не беремо % та комісійних від продажу ваших рефератів і не розміщуємо ваших робіт на сайті.

Пишуть на замовлення

Статті

Характеристика природно-ресурсного потенціалу України

Оголошення про продаж даної роботи розміщене виконавцем натуська (контакти виконавця)

  • Географія
  • Курсова
  • 2014
  • 56 сторінок
  • 100.00 грн.

Зміст

Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти вивчення природно-ресурсного потенціалу україни
1.1. Природно-ресурсний потенціал та його структура
1.2. Компонентна структура природно-ресурсного потенціалу України
Розділ 2. Характеристика основних елементів природно-ресурсного потенціалу україни
2.1. Мінерально-сировинні ресурси
2.2. Характеристика водних ресурсів України
2.3. Лісові ресурси
2.4. Земельні ресурси України та їх використання
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

Висновок

Природно-ресурсна сфера національного господарства є найбільшим територіально-галузевим комплексом, який включає системи земельних, водних, лісових, мінеральних, природно-рекреаційних та інших видів ресурсів.

У структурному відношенні провідне місце в ПРП України належить земельно-ресурсному компонентові - 44,38 %, за тим йдуть мінеральний - 28,26 %, водний - 13,08 %, природно-рекреаційний - 9,64 %, рослинний (лісовий) - 4,17 %, фауністичний - 0,47 %.

Мінерально-сировинні ресурси поділяють на три великі групи: паливні (горючі), рудні (металеві), нерудні (неметалеві).

Україна добре забезпечена багатьма мінерально-сировинними ресурсами. Тривалий час Україна займала передову позицію на континенті з видобутку вугілля, залізної і марганцевих руд. Зараз Україна посідає друге місце за запасами залізної руди і перше – за ресурсами марганцевої руди, самородної сірки. Україна посідає одну з передових позицій за запасами кам'яного вугілля, калійної і кам'яної солі. Також є великі запаси каолінів, графіту, флюсової сировини та вогнетривких глин, скляних пісків, бентонітів, цементної сировини. Зараз існує приблизно 20 тис. родовищ і рудовиявів. У промисловості використовується 9 143 родовищ та 97 видів корисних копалин, які належать до Державного балансу запасів.

Рівень забезпеченості України водними ресурсами є недостатнім і визначається формуванням річкового стоку, наявністю підземних і морських вод. Потенційні ресурси річкового стоку оцінюються у 209,8 куб. км, з яких місцевий стік на території України становить в середньому 52,4 куб. км, приток - 157,4 куб. км.

В Україні у пересічний за водністю рік загальні запаси природної води складають 94 км3, з яких доступні для використання 56,2 км3. Основна частина водних ресурсів, що постійно відновлюються, припадає на річковий стік - 85,1 км3 (без Дунаю). 60% річкового стоку формується на території України (місцевий стік), 40% - за її межами (транзитний стік).

Всього на території України понад 70 тис. річок, але тільки 117 з них мають довжину понад 100 км.

Озер у країні понад 20 тисяч, 43 з них мають площу, яка перевищує 10 км2. Великі озера розташовані в плавнях Дунаю і на узбережжі Чорного моря (Ялпуг, Сасик та ін.). Найбільше озеро Полісся - Світязь. Синевир - найбільше озеро Карпат. Загальна площа боліт становить 12 тис. км2. Розташовані вони переважно в Поліссі. Розрахункові запаси прісних підземних вод дорівнюють 27,4 км3, з яких 8,9 км3 не пов'язані з поверхневим стоком.

Україна належить до країн з невисокою забезпеченістю лісом. Площа її лісового фонду становить 10, 8 млн. га, в тому числі вкрита лісом - 9,4 млн. га. Лісистість території становить всього 15,6%, причому її рівень територіальне досить диференційований: від 43,2% в Івано-Франківській до 1,8% в Запорізькій. Близько 51% лісів віднесено до захисних, водоохоронних та інших цінних в екологічному відношенні лісів, решту становлять експлуатаційні.

Єдиний земельний фонд України складає 60354,8 тис. га, що становить близько 0,4 % від площі суші Землі. Основну частину земельного фонду становлять сільськогосподарські землі - 43039,5 тис. га (71,3% від загальної території України). Ліси та лісовкриті площі займають 17,3% території України, інші види земельних угідь (забудовані землі, відкриті заболочені, сухі відкриті землі з особливим рослинним покривом, відкриті землі без рослинного покриву) - 9,2%, забудовані землі - 4,1%, землі під водою - 4%. Земель з особливим природоохоронним режимом використання нараховується 2339 тис. га.

З вищенаведеного видно, що Україна досить багата на природні ресурси: зокрема на земельні та окремі види мінеральних ресурсів. Разом з цим відчувається гостра нестача паливних ресурсів, лісових ресурсів.

Для того, щоб замовити дану роботу (або уточнити її вартість, ВУЗ та ін.), сконтактуйтеся із виконавцем або заповніть форму для замовлення.

Всі роботи на даному сайті продаються їх авторами без посередників.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за якість робіт, достовірність оголошення, порядність продавців і не має додаткових контактів виконавця, окрім викладених вище.

Форма для замовлення цієї роботи

  • Заповніть всі поля та зачекайте 5 секунд, доки кнопка «Надіслати» стане активною.

Пошук за фрагментом заголовка та змісту роботи