Хочете продавати роботи?
Зареєструйтесь і заходьте:


Я все забув!

1

На сайті розміщені оголошення про продаж робіт. Рефератів для скачування тут нема!

2

Тут можна купити реферати в авторів без посередників та без переплат!

3

Замовляючи роботу, пишіть відгук в книзі замовлень виконавця. Ваш відгук буде доступним кожному!

4

Кожен виконавець на замовлення отримує персональну сторінку та приймає участь в рейтингу авторів.

5

Ми не беремо % та комісійних від продажу ваших рефератів і не розміщуємо ваших робіт на сайті.

Пишуть на замовлення

Статті

Економічне районування України: історія формування, господарське значення, сучасні концепції

Оголошення про продаж даної роботи розміщене виконавцем Koljanius (контакти виконавця)

  • Географія
  • Курсова
  • 2011
  • 35 сторінок
  • договірна

Зміст

Вступ
Розділ і. Теорія економічного районування
1.1. Сутність економічного району та об’єктивний характер його формування
1.2. Основні районоутворюючі фактори
1.3. Принципи і критерії виділення великих економічних районів
1.4. Ієрархія економічних районів, їх основні типи
Розділ іі. Історія формування сучасної мережі економічних районів україни
Розділ ііі. Значення економічного районування та сучасні концепції економічного районування україни
3.1. Господарське та практичне значення економічного районування
3.2. Сучасні концепції економічного районування України
Висновки
Література
Додатки

Висновок

Основою формування економічних районів є територіальний поділ праці, що зумовлює виробничу спеціалізацію окремих територій і розвиток міжрайонної кооперації.

В реальній дійсності формування економічних районів пов'язано із способом виробництва, рівнем розвитку і особливостями розміщення продуктивних сил.

Серед цілого ряду визначень найбільш вдалим є трактування П. М. Алампієва. За визначенням П. М. Алампієва, економічний район — це географічно цілісна територіальна частина народного господарства країни, яка має свою виробничу спеціалізацію, міцні внутрішні економічні зв'язки і нерозривно зв'язана з іншими частинами суспільним територіальним поділом праці. Є й інші визначення поняття економічного району. Спільними для них є такі ознаки: територіальна цілісність, спеціалізоване господарство, його комплексність, тісні внутрішньорайонні і міжрайонні економічні зв'язки, особливість економіко-географічного положення.

На формування економічних районів впливають різні фактори: природні, економічні та історичні. Основними серед них є економічні. Головним районоутворюючим фактором у кожній країні є суспільний територіальний поділ праці, другим важливим районоутворюючим фактором є територіальні виробничі комплекси (ТВК); до основних районоутворюючих факторів належать також і найбільші міста країни та особливості економіко-географічного положення території району.

Науково обгрунтованим є об'єктивне існування двох типів економічних районів — галузевих і загальних або багатогалузевих (інтегральних).

Галузеві економічні райони є складовою частиною загальних економічних районів. Галузеве районування посилює наукову обгрунтованість визначення території загальних економічних районів.

Загальне (інтегральне) економічне районування базується на регіональних народногосподарських комплексах, в основі яких знаходяться територіально-виробничі комплекси різного ступеня сформованості або їх складові частини.

Нині мережу економічних районів України складають 9 районів: Причорноморський, Північно-Східний, Карпатський, Центральноукраїнський, Придніпровський, Столичний, Подільський, Північно-Західний та Донецький.

Економічне районування є науковим методом територіальної організації народного господарства і водночас одним із засобів раціонального розміщення виробництва, вдосконалення його спеціалізації та піднесення соціально-економічного розвитку.

Теорія економічного районування є видатним теоретичним надбанням вітчизняної регіоналістики, але в умовах ринкової економіки вона потребує певних змін:

• Ядра економічних районів в умовах ринкової економіки повинні виділятись не за сполученням галузей в головних осередках, а за "вагою" цих осередків, і, передусім, за розміром населених пунктів, що утворюють промислові вузли, промислові агломерації та ін.

• Теорія економічного районування повинна зберігати науково-пізнавальне значення передусім для порівняння і аналізу окремих територій.

• Прикладне значення можуть мати наукові розробки, спрямовані на удосконалення існуючого адміністративно-територіального устрою.

Для того, щоб замовити дану роботу (або уточнити її вартість, ВУЗ та ін.), сконтактуйтеся із виконавцем або заповніть форму для замовлення.

Всі роботи на даному сайті продаються їх авторами без посередників.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за якість робіт, достовірність оголошення, порядність продавців і не має додаткових контактів виконавця, окрім викладених вище.

Форма для замовлення цієї роботи

  • Заповніть всі поля та зачекайте 5 секунд, доки кнопка «Надіслати» стане активною.

Пошук за фрагментом заголовка та змісту роботи